Kreipimasis į organizacijas ir ligonines besirūpinančias pabėgėliais

Dėmesio   besirūpinantiems PABĖGĖLIAIS iš Ukrainos,

tarp kurių gali būti MAMŲ su naujagimiais, kūdikiais ir mažamečiais vaikais.

  • Atkreipkite ypatingą dėmesį į mamas su kūdikiais ir mažamečiais vaikais;
  • Išsiaiškinkite, ar moterys žindo ar maitina pieno mišiniu;
  • Žindančioms mamoms reikia pasiūlyti geriamojo vandens daugiau nei įprasta suaugusiam žmogui.;
  • Žindyvėms reikia pasiūlyti ramesnę erdvę (patalpą, atskirti erdvę, tylesnį kampą bendroje erdvėje ir pan.) poilsiui ir žindymui.
    Žindyvėms ir kūdikiams pagal galimybes reikia užtikrinti privatumą.
  • Nesiūlykite čiulptukų, buteliukų ir pieno mišinių žindančioms mamoms, nes tai sumažins pieno gamybą, padidins riziką kūdikiams susirgti infekcinėmis ligomis, o motinoms patirti krūtų komplikacijas (pvz., krūtų uždegimą). Ekstremaliomis sąlygomis žindyvėms siūlomi pieno mišiniai neišsprendžia problemų, o tik pablogina motinos ir vaiko sveikatą bei emocinę būklę.
  • Jei yra mišiniais maitinamų kūdikių mamų, apmokinkite jas, kaip saugiai pasigaminti, sumaitinti ir saugoti pieno mišinį.

Čia patalpinome informaciją apie žindymą ukrainiečių kalba  ir įvairius lankstinukus kuriuos galima atsisiųsti, atspausdinti ir duoti mamoms: https://lalak.lt/pagalba-ukrainieciu-mamoms/

Čia galite atsisiųsti lankstinuką ukrainiečių kalba ir įteikti žindančiai mamai. Jame yra informacija apie žindymo pagalbą išvykus iš ligoninės: http://lalak.lt/wp-content/uploads/Laiskas_A4_www.pdf

Čia galite atsisiųsti lankstinuką, skirtą mišiniais maitinančioms mamoms, apie saugų pieno mišinio paruošimą: http://lalak.lt/wp-content/uploads/misinukas_A4_www.pdf

Pieno mišinio paruošimo gairės ukrainiečių kalbahttp://lalak.lt/wp-content/uploads/PM_A4_UKR_www.pdf

SVARBU!
Nesiūlykite pieno mišinių, buteliukų, čiulptukų!

Tarptautiniais dokumentais yra nustatyta tvarka, kaip tiekiami pieno mišiniai kritinėse situacijose, todėl pieno mišinių labdaros priimti nereikėtų.

PAAIŠKINIMAS: Kritinėse sąlygose mamai, paragintai mišiniu maitinti kūdikį, bus sunku užtikrinti higieną (tam reikia švaraus verdančio vandens, elektros, buteliukų, žindukų, sterilizatorių, plovimo priemonių ir t.t.), todėl iškyla daugiau rūpesčių ir ligų rizikos: kūdikių žarnyno infekcijų, viduriniosios ausies uždegimų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų.
PSO Motinos pieno pakaitalų rinkodaros kodeksas ir jį papildančios rezoliucijos, rekomendacijos, kaip valstybės turi užtikrinti kūdikių ir mažų vaikų maitinimą ekstremalių situacijų metu, DRAUDŽIA DOVANOTI IR PRIIMTI PIENO MIŠINIŲ IR KITŲ DIRBTINIO MAITINIMO PRIEMONIŲ GAMINTOJŲ PARAMĄ BET KOKIA FORMA. Valstybė turi padėti žindyvėms žindyti, o esant poreikiui užtikrinti nenutrūkstamą pieno mišinių tiekimą ir sąlygas jiems paruošti ir sumaitinti.
Lietuvos laktacijos ir žindymo konsultantų asociacija ir jos kvalifikuotos IBCLC žindymo konsultantės teikia informaciją, konsultuoja kaip pagelbėti motinoms su kūdikiais ir mažamečiais vaikais ekstremaliose situacijose pagal PSO, UNICEF paruoštas rekomendacijas.

 

Komentarų nėra.

Parašykite komentarą