Tik žindymo pirmuosius šešis mėnesius prognozės
Tik žindymo pirmuosius šešis mėnesius prognozės: keturi vienas po kito atlikti tyrimai tretinio lygio ligoninėje Lietuvoje
Straipsnio pagrindas – 2016 m. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atliktas tyrimas. Tyrime dalyvavo 447 moterys, kurios užpildė anketas būdamos stacionare, buvo apklaustos telefonu po 6 savaičių, 3 mėnesių ir 6 mėnesių po gimdymo. Tyrėjai nustatė veiksnius, kurie turėjo įtakos tik žindymui per pirmuosius 6 mėnesius po gimdymo.
Rezultatai: Tyrėjau nustatė, kad 39,8% tyrime dalyvavusių moterų tik žindė per 6 mėnesius po gimdymo. Tik žindymui 2–4 dienomis po gimdymo teigiamai veikė tokie veiksniai kaip natūralus gimdymas, žindymas pagal poreikį ir motinos pasitikėjimas savimi žindant. Taip pat tik žindymas pagal poreikį iškart po gimdymo ir tik žindymas iki 3 mėnesių buvo susijęs su sėkmingu tik žindymu iki 6 mėnesių. Tačiau neigiami veiksniai, ribojantys tik žindymo sėkmę ir trukmę, buvo nemokami motinos pieno pakaitalų pavyzdžiai ar reklama pirminiuose sveikatos priežiūros centruose praėjus 6 savaitėms po gimdymo, čiulptukų naudojimas praėjus 6 mėnesiams po gimdymo, taip pat gimdymo skatinimas atliekant amniotomiją.
Išvados: Tyrimas parodė, kad tik žindymą tam tikrais laikotarpiais po gimdymo abiem kryptimis veikia įvairūs veiksniai. Vienas iš naujų atradimų buvo gimdymo skatinimui taikomos amniotomijos neigiama įtaka tik žindymo paplitimui. Atsižvelgiant į įvairius veiksnius, turinčius įtakos tik žindymui, ir į tai, kad nėra vieno būdo, kaip jį skatinti, būtina didinti tik žindymo paplitimą, kol kūdikiai sulauks 6 mėnesių amžiaus.
Komentarų nėra.